Hacking İçin Bilinmesi Gereken Programlama Dilleri

Hacking İçin Bilinmesi Gereken Programlama Dilleri

Herkese Merhaba 🙂

Öncelikle sizlere çok kısa olacak şekilde “Programlama Dilleri” hakkında bilgi  vermek istiyorum.

Programlama dilleri, programcıların belli bir algoritmayı ifade etmek için kullandığı genel kod parçalarıdır. Programcılar komutları yazmak için birbirlerinden bağımsız ve farklı programlama dilleri kullanabilmektedir.

Programlama dilleri, programcı tarafından bilgisayarlara hangi veri üzerinden işlem yapacağı, verilerin nasıl depolanacağı ve iletileceğini kod parçaları ile anlatır. Günümüzde 2000 den fazla programlama dili bulunmaktadır.

Hacking için Bilmeniz Gereken Programlama Dilleri

 

Hacking yapmak için C, C++, Python ve JAVA gibi programlama dilleri ve program kodlama bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Tabiki hacking yapmak için sadece programlama dili öğrenmekte yetmeyecektir. Biraz araştırma yaptıktan ve kafanızdaki bazı sorulara cevap bulduktan sonra gerekli yol haritasını izleyerek hedefinize ulaşacaksınızdır. Ayrıca sabırlı olmayı da unutmamak da fayda var. 🙂

PYTHON

Eğer daha önceden bir programlama dili bilmiyorsanız size Python ile başlamanızı öneririm. Python anlaşılması kolay, belgelendirilmesi iyi yapılmış  yeni başlayanlara kolaylık ve anlaşılabilirlik sağlayan bir dildir. Ayrıca ilk öğreneceğiniz dil olmasına rağmen güçlü ve esnek bir dildir. Bu dil ile çok büyük projeler geliştirmek mümkündür.

Daha fazla bilgi için https://www.w3schools.com/python/default.asp web sitesine göz atabilirsiniz.

JAVA

Java da programlama ve hacking öğrenmek için iyi bir dildir. Python dan daha zor olmasına rağmen ürettiği kod daha hızlıdır. Sizler için python dan sonra öğrenilebilecek ikinci bir dil olabilir. Java öğrenmek için yüksek kaliteli, açık kaynak kodlu Java yorumlayıcıları da mevcuttur.

Daha ayrıntılı bilgi için benimde ziyaret ettiğim    https://www.tutorialspoint.com/java/index.htm  web sitesine göz atabilirsiniz

 

 

C++ / C

Eğer ciddi anlamda programlama ve hacking sektörüne girecekseniz, UNİX in ana dili olan C yi öğrenmelisiniz. C++ da C ile alakalıdır. Birini öğrenirseniz diğerini öğrenmek zor olmayacaktır. Ancak C ve C++ programlamayı öğrenmek için başlangıç seviyesi diller değildir. Bu yüzden bu dilleri daha sonra öğrenmeniz sizler için daha faydalı olacaktır.

 

Peki bilgisayar korsanları bu dilleri nerede ve nasıl kullanıyor? Cevap kısa ama etkileyici: her zaman ve her yerde(ben Türk komandosuyum 🙂 ) evet şaka yapmıyorum bilgisayar korsanları bu bilgileri istedikleri zaman istedikleri yerde kullanabilirler. Zaten asıl amaçları da virüsleri sunuculara enjekte edip sistemlerin doğal akışını bozmak ve zehirlemektir. Bir bilgisayar korsanı ne kadar iyi  kod yazarsa o kadar başarılı olmaktadır.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir